Príbeh galských obcí

Príbeh galejníckych dedín je určený pre dediny v Českej republike a na Slovensku, ktoré ešte nestratili čaro dedinského života, čaro ľudskej spolupatričnosti, čaro hrania sa len tak, pre zábavu.

Určite ste už počuli príbeh o galskej dedine, ktorá ako posledná odolala rímskym nájazdom vďaka zázračnému elixíru, ktorý pripravil starý druid. Tento zázračný elixír dáva nadľudskú silu každému, kto ho vypije. A pravdepodobne každý z vás aspoň v duchu zatúžil byť na chvíľu hrdinom tohto príbehu, byť súčasťou tejto slávnej dediny. A my sme sa rozhodli, že vám tento sen splníme. Staňte sa na mesiac členom tejto galskej dediny a postavte sa všetkým ostatným kmeňom. Ale keďže každý chce byť najlepšou galskou dedinou, budeš si musieť tento titul najprv zaslúžiť. Súťaže sa môže zúčastniť každá dedina, ktorá má na začiatku aprílovej výzvy menej ako 2 500 obyvateľov.

Ak ešte nie ste zapojení, informujte svojho "druida Panoramixa" (starostu alebo starostku) a požiadajte ho, aby to napravil a namiešal pre vás čarovný nápoj pozostávajúci zo spoločných výprav, ocenení pre najlepších bojovníkov a bojovníčky, morálnej a prípadne aj materiálnej podpory. Nájdite medzi sebou svojho Asterixa, Obelixa a ďalšie hrdinské postavy.

V rámci celoslovenského vyhlásenia budú obce zapojené do výzvy odmenené, ak získajú najviac bodov podľa ALFA PREMIÉRY a zároveň budú mať minimálne 33 aktívnych účastníkov
Čo je to ALFA PRIEMER? 10 % najhorších a 10 % najlepších výsledkov v daný deň sa odstráni a zo zvyšku sa vypočíta aritmetický priemer.

Aprílová výzva 2022 - Obec Chomoutov
Októbrová výzva 2022 - obec Brantice, starosta Daniel Říha

Aprílová výzva 2023 - Obec Chomoutov
Októbrová výzva 2023 - ?


Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri